ALTANA OGRODOWA: Jak powstają nasze konstrukcje krok po kroku. Budowa wymarzonej altanki od A do Z.

ALTANA OGRODOWA: Jak powstają nasze konstrukcje krok po kroku. Budowa wymarzonej altanki od A do Z.

Altana drewniana to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Budowa wymarzonej altany drewnianej może być fascynującym przedsięwzięciem, które pozwoli nam zaaranżować przestrzeń w ogrodzie w zgodzie z naszymi potrzebami i preferencjami.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Na początek musimy zdecydować, w jakim miejscu chcemy postawić altanę oraz jakiej wielkości ma ona być. Następnie należy odpowiednio przygotować teren pod budowę, usunąć zbędne rośliny i wykonać odpowiednie podłoże. Jest to pierwszy i zarazem najważniejszy etap. Podłoże pod altankę powinno być płaskie, stabilne i solidne. Możemy zastosować kostkę brukową, wylewkę betonową, lub postawić konstrukcję na trawie/ziemi – taką altanę montujemy wraz z podłogą

drewnianą, która ustawiana jest na bloczkach betonowych. Warto również zadbać o to, aby podłoże było suche i nie było narażone na zbieranie się wody.

WYBÓR KONSTRUKCJI

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego projektu altany - możemy postawić na tradycyjny ażur, obudowaną, dającą maksimum prywatności konstrukcję czy też nowoczesną z charakterystycznym designem.

ZAMÓWIENIE ALTANY

Planując budowę altany w ogrodzie, niezbędne jest skontaktowanie się z nami, aby omówić wszelkie szczegóły i uzyskać fachowe doradztwo na temat naszych produktów. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące altan, pomożemy

dopasować projekt do indywidualnych potrzeb oraz przedstawimy możliwości dostosowania altany do konkretnych wymagań. Wspólnie ustalimy termin dopasowany do wymagań.

MONTAŻ I TRANSPORT

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w montażu altan, dlatego możecie być pewni, że praca będzie wykonana szybko, solidnie i sprawnie. Jesteśmy odpowiedzialni za dostarczenie altany pod wskazane przez Państwa

miejsce oraz jej montaż. Do montażu naszych konstrukcji używamy kotw lub kątowników ciesielskich. Zdecydowanie zapewni to dużą stabilność wymarzonej altany.

DEKORACJE I WYPOSAŻENIE

Na początek warto rozważyć umieszczenie w altance drewnianych mebli ogrodowych, takich jak ławki, krzesła czy stół. Wystarczy je ozdobić poduszkami w pastelowych lub jasnych kolorach, aby stworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku.

Dodatkowym elementem dekoracyjnym mogą być girlandy z kwiatów, lampiony, świeczniki czy lniane zasłony, które będą pięknie wyglądać w połączeniu z naturalnym drewnem altany. Rośliny doniczkowe lub pnącza zawieszone na suficie altany dodadzą jej uroku i sprawią, że miejsce to będzie wyglądało bardziej zielono i przytulnie.

Opcje dekoracji i wyposażenia altany drewnianej ogrodowej są naprawdę liczne i zależą od naszych indywidualnych preferencji. Ważne jednak, aby wszystkie elementy harmonijnie ze sobą współgrały i tworzyły spójną całość, w której

będzie się nam przyjemnie wypoczywać i spędzać czas na świeżym powietrzu.

WYKOŃCZENIE ALTANY

Po zakończeniu budowy warto altanę jeszcze odpowiednio zabezpieczyć, np. przy pomocy impregnatów czy lakierów, które ochronią ją przed wilgocią i szkodliwym działaniem promieni UV. Wszystkie nasze konstrukcje są dwukrotnie zaimpregnowane, co zapewnia im trwałość i stabilność na długie lata. Każdy klient ma możliwość wyboru koloru konstrukcji oraz kształtu i koloru dachu altanki.